Проектът обхваща различни аспекти на методологията по обучение на ученици в SТЕМ - обучение, фокусирано върху наука, технологии, инженерство и математика. Чрез методиката на STEМ учениците вземат участие в експерименти, биват насърчавани да споделят идеите си и да допринасят за развитие на групови проекти, насочени към опознаване на света около тях.

Едно от основните предимства на STEM обучението е обединяването на отделните предмети в интегрирана учебна програма. Това позволява на децата да разберат връзките между предметите, които изучават в училище. Да си отговорят на въпроси като: „Защо ми е необходимо това знание?“ и „Къде ще използвам, това което уча?“

Участниците в проекта прекараха една седмица в Севлиево, където получиха много нови знания в сферата и разшириха своя мироглед по отношение на SТЕМ методологията. Те посетиха ПГМЕТ "Ген. Иван Бъчваров" и останаха очаровани от изключително сериозна инфраструктура, свързана със SТЕМ.

В рамките на проекта, те се запознаха и с историята на града - директорът на Историческия музей Ивета Миленова ги срещна със славното минало на Севлиево, след което се докоснаха до истински антики в Музея на образованието.

"Искрено се надяваме това да не е последното посещение на преподаватели от съседни държави, тъй като Севлиево има много възможности за обмен в сферата на образованието, културата, индустрията, социалните дейности, здравеопазването и др.", каза кметът на Община Севлиево д-р Иван Иванов. Той ги приветства и им разказа за икономическите предимства на града, след което лично им връчи сертификатите за успешно завършено обучение по "ЕРАЗЪМ+".

Участниците на свой ред благодариха на кмета за топлото посрещане, за възможността да се докоснат до историята, настоящето и бъдещето на Севлиево, а също и да почерпят безценен опит по отношение на SТЕМ методологията.

Проектът се изпълнява съвместно със сдружение Общинска младеж „Хоталич“.